Dodany: 2011-08-03 11:26:11

Opieka nad chomikiemPlanujesz wejść w posiadanie jakiegoś futrzaka? Zdecyduj się na chomika. To małe, sprytne, włochate zwierzątko może stać się Twoim wiernym kompanem. Jeśli masz wątpliwości, to wszystkie za i przeciw, wyłoży jak kawę na ławę, weterynarz gdańsk.

 

Weterynarz gdańsk to wielbiciel nie tylko chomików, ale także całej watahy innych zwierząt. W końcu któż inny powinien je bardziej kochać niż tego rodzaju lekarz specjalista. Weterynarz gdańsk podpowie jak opiekować się chomikiem. Gdy już zdecydujemy się na jego posiadanie, powinniśmy zaopatrzyć się w klatkę. Ten nowy dom dla naszego pupila musi być przestrzenny i dobrze usytuowany w konkretnym miejscu w domu. Może być także dwupiętrowy, wtedy nasz futrzak będzie miał większą frajdę.

 

Możemy również wybrać klatkę ze specjalną zjeżdżalnią dla zwierzaka. W klatce powinno znajdować się poidełko oraz miseczka na jedzenie. Wyłożona powinna był trocinami, które niestety chomik codziennie rozkopuje i trzeba po nim sprzątać. Jednak bez trocin, będzie mu niewygodnie. Chomika można wypuszczać na przechadzkę po domu, trzeba jednak pamiętać, że to zwinna istota i może w każdej chwili czmychnąć i schować się w najdalszym zakątku domu. Niestety, chomiki są też płoche, dlatego ciężko je później wydobyć np. zza szafy czy łóżka. Warto pamiętać, że zabawa z chomikiem jest jak najbardziej wskazana, pod warunkiem, że do nie drażnimy i nie próbujemy przestraszyć..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Opieka nad chomikiem
Nick: