• Losowy cytat
  • "Kiedy człowiek jest zakochany, ukazuje się światu takim, jakim powinien być zawsze."
  • Simone de Beauvoir
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dodany: 2011-08-03 11:20:25

Opieka nad fretkąWiecznie ciekawe, inteligentne, muszące wszędzie wsadzić noc, wszystkiego dotknąć i wszystko obwąchać- takie właśnie są fretki. Kiedyś dzikie, dziś udomowione przyjaciółki człowieka.

 

Fretki chowane w domu, mogą być czasem uciążliwe, a wszystko to dlatego, że ich ciekawa natura nie pozwala usiedzieć w miejscu. Jak opiekować się fretką by i właściciel i ona byli zadowoleni? Na te pytania odpowie weterynarz gdańsk. Weterynarz gdańsk to fachowiec od każdego rodzaju zwierząt. Wie, z którymi można postępować gładko a które warto trzymać krótko. Opieka nad fretką nie sprawia większych kłopotów, oczywiście jak już się do niej przyzwyczaimy. Zresztą, dzieję się tak z większością zwierzaków, które decydujemy się trzymać w domu. Weterynarz gdańsk podkreśla, że fretki to bardzo ruchliwe i zwinne zwierzątka.

 

Mogą szybko uciec i równie szybko schować się w takim miejscu, które ciężko będzie nam odnaleźć. Te zwinne i inteligentne zwierzaczki lubią przytulanie i głaskanie, to takie małe pieszczochy. Zdarzają się jednak wśród gatunku takie, które wolą same oplatać właściciela i skakać np. po jego dłoniach. Fretkę można zarówno trzymać w klatce jak i na wolności, gdzie będzie mogła chodzić po całym domu. Idealna opieka według takiego fachowca jak weterynarz gdańsk to przede wszystkim chowanie przed fretką przedmiotów, którymi mogłaby skrzywdzić siebie i innych. Warto pamiętać, że to zwierzątko jest w stanie przesunąć przedmiot nawet sześciokrotnie cięższy od siebie.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Opieka nad fretką
Nick: