Dodany: 2011-08-03 11:17:18

Opieka nad papugąGadająca czy też nie, o każdą papugę trzeba dbać. Jeśli jesteś miłośnikiem tych właśnie ptaków, powinieneś udać się do kogoś takiego jak weterynarz gdańsk. To rzetelny i kompetentny fachowiec, który doradzi czego unikać a co jest wręcz w skazane przy opiece nad papugą.

 

Weterynarz gdańsk uświadomi nas, że jak każde istota żywa, również papuga potrzebuje naszej uwagi i pomocnej dłoni. Opieka na papugą nie powinna być trudna, jeśli robi to odpowiednio do wytycznych, które to daje nam osoba, jaką jest weterynarz gdańsk. Ptaki te, przesiadujące na co dzień w klatce, stają się dzikie po ich wypuszczeniu i mogą być zdolne do ucieczek.

 

Chyba, że są wyjątkowo mocno wytresowane, aczkolwiek nie daje nam to gwarancji, że nie poczuje zewu wolności i nie wyleci przez jedno z domowych okien. Zapewne ku zdziwieniu większości z nas, papugi trzeba kąpać. Jak ostrzega weterynarz gdańsk, należy to robić bardzo umiejętnie. Tym bardziej, że ptaki myjemy samą wodą, bez używania jakichkolwiek szamponów, płynów i mydeł. Pozostałe części opieki nad papugą są już chyba dość jasne. Codzienne karmienie i pojenie czy czyszczenie klatki nie powinno sprawiać większych problemów.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Opieka nad papugą
Nick: