Dodany: 2011-08-03 10:42:55

Opieka nad żółwiemKażdy z nas ma swoje ulubione zwierzę. Jedni lubią psy i koty, inni świnki i krówki. Są też wśród nas wielbiciele żółwi. Jak opiekować się tym zielono- brązowym gadem? Dobrych rad udziela nam weterynarz gdańsk. To kompetentna osoba, która o życiu tych istot wie o wiele więcej niż przeciętny ich miłośnik.

 

Jeśli zdarzy się moment, w którym wejdziemy w posiadanie żółwia, powinniśmy pamiętać o kilku elementarnych zasadach. Co jest ważne a co ważniejsze doradzi nam weterynarz gdańsk. Pierwsza rzecz dotyczy zakupu odpowiedniego terrarium. Żółw musi mieć odpowiednio dużą przestrzeń, w zależności oczywiście od jego wielkości. Weterynarz gdańska uczula nas także na odpowiednie oświetlenie terrarium oraz gałkę, która będzie dostarczała ciepło. Szklany dom żółwia trzeba oczywiście wyposażyć, w zależności od tego czy jest to żółw wodny czy lądowy.

 

Naszego pupila można wypuszczać z terrarium, by pochodził trochę po innym podłożu. Wybiera się go również po to, by wypolerować mu skorupę. Domek noszony na plecach myje się odpowiednią gąbką z płynem, a potem nabłyszcza specjalnym olejkiem. Weterynarz gdańsk zwraca uwagę na to, by żółwia odpowiednio karmić i poić, ponieważ nie jest to wcale łatwe zadanie. Na koniec warto dodać, że jak prawie każda żywa istota, również te zwierzaki mają święto, bowiem 23 maja obchodzony jest Światowy Dzień Żółwia.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Opieka nad żółwiem
Nick: