Dodany: 2010-12-30 14:59:25

Koty krótkowłose - pielęgnacja sierściWielu osobom wydaje się, że koty krótkowłose nie potrzebują pomocy w pielęgnacji sierści. Oczywiście nie jest to prawdą. Zarówno weterynarz opole jak i weterynarz gdańsk, zwracają uwagę na to, iż koty dbając o swoją higiene połykają mnóstwo swojej sierści.

 

Sierść ta zatyka przewód pokarmowy kota, co może powodować przykre dolegliwości. Im częściej będziemy kota szczotkować tym mniej połknie on tych włosów. Koty krótkowłose oczywiście nie wymagają codziennego szczotkowania. Zwykle wystarczy raz, dwa razy w tygodniu. W sklepach zoologicznych kupić można specjalistyczne grzebienie, przeznaczone do pielęgnacji kotów z krótką sierścią.

 

Po czesaniu warto wygłądzić kocią sierśc za pomocą wilgotnej ręki lub ściereczki. Pielęgnacja sierści przez człowieka sprawia zazwyczaj kotu wiele radości. Bliskośćwłaściciela, dodatkowa porcja głaskania i zabawa w jednym to coś, co koty lubią najbardziej. Zadbać o sierśćkotów krótkowłosych możesz również kupując odpowiednie pudry lub płyny do pielęgnacji sierści krótkiej.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Koty krótkowłose - pielęgnacja sierści
Nick: