Dodany: 2010-12-30 14:57:09

Koty długowłose - pielęgnacja sierściDecydując się na zakup kota długowłosego musimy pamiętać, że pielęgnacja jego sierści będzie wymagala dużo czasu. Koty same w sobie są czyściochami. Potrafiąspędzać całe godziny na wylizywaniu swojej sierści.

 

To jednak nie wystarczy. weterynarz gdańsk i weterynarz olsztyn podkreślają, że codzienna pielęgnacja kota długowłosego jest po prostu koniecznością. Większość kotów spędza całe życie w domu. Wyczesywanie kota zapobiegnie nie tylko filcowaniu się sierści, ale także uchroni nasze mieszkanie przed zasypaniem go kocią sierścią.

 

Do pielęgnacji kotów długowłosych przeznaczone są specjalistyczne grzebienie, które można kupić u weterynarzy lub w sklepach zoologicznych. Bardzo często mają one obrotowe ząbki, która ułątwiają rozczesywanie. Kota szczotkujemy etapami, czesząc go z włosem i pod włos. Do szczotkowania kotów użyć można specjalnych preparatów, które zapobiegną elektryzowaniu się sierści, jej wypadaniu, łupieżowi. Większość kotów lubi szczotkowanie, dlatego zabieg ten jest nie tylko zabiegiem higienicznym, ale też świetną zabawą z pupilem.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Koty długowłose - pielęgnacja sierści
Nick: