Dodany: 2010-12-30 14:52:08

PazuryW naturze wszystkie psowate w naturalny sposób ścierają swoje pazury. Odkąd psy zostały udomowione także kosmetyka ich pazurów spadła na człowieka. weterynarz opole i weterynarz gdańsk podkreślają, że psy w niewoli mają mniejsze szanse na naturalne ścieranie pazurów.

 

Co prawda spacery po piasku czy betonie odrobinę je ścierają, jednak nie zawsze wystarczająco.

Pielęggnacja pazurów psa nie jest trudna, jeśli tylko ziwerzak jest do niej przyzwyczajony. Specjaliści zalecają, by szczeniakom masować łapki, rozchylać paznokcie i przyzwyczajać je do późniejszego obcinania.

 

Do obcinania pazurów psa przeznaczone są odpowiednie cążki. Obcinając pazury musimy pamiętaż, że ich konstrukcja jest inna niż ludzkich paznokci. U psów w prawie całym pazurze biegnie naczynie nerwowe, a tylko część pazura wymaga obcięcia. Musimy więc szalenie uważać, by nie zrobić mu krzywdy. Źle przycięte pazury  wywołają u psa ból, krwawienie oraz niechęćdo przyszłuch zabiegów. Szczególną uwagę należy poświęcić psim łapkom w zimie. Wtedy nie tylko przycinamy pazury, ale także wycinamy sierść między opuszkami i smarujemy je oliwką lub maścią witaminową..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Pazury
Nick: