Dodany: 2010-12-30 14:44:51

Pielęgnacja uszuSłuch to jeden z najważniejszych zmysłów u psów. Każdy weterynarz opole podkreśle, że uszy psów są bardzo delikatnym organem. Czyszczenie uszu psa powinno odbywać się w miarę potrzeb.

 

Nadmiar woskowiny w uszach psa weterynarz gdańsk usuwa delikatnie wacikiem. Zaleca się stosowanie także specjalnych płynów ułatwiających pielęgnacje uszu psa. Płyny te kupić można w gabinetach weterynaryjnych oraz sklepach z artykułami dla zwierząt. Płyny do pielęgnacji uszu zazwyczaj mają odpowiednie dozowniki, które ułatwiają aplikację. Krople masowuje się w ucho.

 

Zmiękczają one zaschniętą wydzielinę dzięki czemu łatwiej ją usunąć. Jeśli tylko zauważymy, zę nas pies drapie ucho lub potrząsa głową, najlepiej udać się do weterynarza. Mogąto być objawy wielu chorób. Do niepokojących objawów należy również krwawa wydzielina z ucha, strupy oraz zaczerwienienia. Samodzielna pielęgnacja uszu może nie być prosta. Do takich zabiegów najlepiej przyzwyczajać psa od szczeniaka. Masuj uszy swojego pupila regularnie, by przyzwyczaił się do ich czyszczenia.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Pielęgnacja uszu
Nick: