Dodany: 2012-01-13 13:41:07

Choroby kotówWłaściwa opieka nad zwierzęciem nie zawsze będzie dawać oczekiwane rezultaty. Niekiedy nawet bardzo dokładna dbałość o kocią higienę spowoduje, że zapadnie ono na chorobę, której nawet weterynarz opole nie będzie w stanie wyleczyć.

 

Do takich schorzeń zalicza się przede wszystkim wścieklizna, która niestety nadzień dzisiejszy jest chorobą nieuleczalną. Co więcej zwierzę, które na nią choruje umiera w ciągu najbliższych kilku dni. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku wirusowego zapalenia otrzewnej jak również tyfusu kociego. Równie niebezpiecznych kocim schorzeniem, którego żaden weterynarz opole nie będzie w stanie wyleczyć jest toksoplazmoza, której zarażenie może następować poprzez stosowanie nieodpowiedniego żywienia.

 

Uchronić koty przed jej wystąpieniem można poprzez podawanie zwierzętom przygotowanej własnoręcznie że świeżych produktów karmy. Nie od dziś wiadomo, że choroba ta występuje również u człowieka. Zarazić się nią można oczywiście przez kontakt z zarażonym zwierzęciem. Innym bardziej znanym schorzeniem jest choroba kociego pazura. W tym przypadku jednak jak powie każdy weterynarz opole nie chorują na nie koty. Są one jedynie jej nosicielami.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Choroby kotów
Nick: