Dodany: 2012-01-13 13:01:12

Sterylizacja i kastracja zwierzątPośród zabiegów na zwierzętach domowych a więc kotach jak i psach znajdziemy sterylizację i kastrację. Są to zabiegi mające na celu ograniczenie do niezbędnego minimum możliwości wystąpienia chorób nowotworowych u zwierząt domowych.

 

Nie trudno domyślić się również, iż ich wykonaniem musi zająć się tylko i wyłącznie weterynarz opole jako specjalista. Prócz wiedzy posiada również odpowiednie predyspozycje i narzędzia, przy których usunięcie w zwierząt narządów rozrodczych odbywać się będzie bez problemów. Oczywiście, to jak będzie przebiegać sterylizacja oraz kastracja jest zależne od ich wielu.

 

Zabiegi te pomimo wykonywania ich przy pomocy narkozy mogą być dla naszych pupili szkodliwe. U samic i samców przebiegają one w różnoraki sposób. Samcom weterynarz opole usuwa jądra, podczas gdy samicom macicę jak również jajniki. Jednakże ich zadaniem nie jest jedynie ochrona zdrowia i życia zwierząt jak się uważa. Mają one na celu również zapobieżenie występowania popędu płciowego na co niestety nie tylko weterynarz opole nie ma wpływu lecz również właściciele..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Sterylizacja i kastracja zwierząt
Nick: