Dodany: 2012-01-13 12:55:29

Znakowanie zwierząt Znakowanie zwierząt to czynność, którą każdorazowo musi wykonać posiadający odpowiednie wykształcenie weterynarz opole w przypadku zwierząt gospodarskich. Nie znakuję się więc zwierząt przebywających w domach.

 

Jedynie bydło, trzoda, owce oraz kozy muszą zostać poddane temu procesowi. Wykonanie tej czynności nie nastręcza jednak najmniejszych trudności. Oznakowanie zwierzęcia, które wykonuje weterynarz opole jego wprawnym rękom nie zajmuje wiele czasu. Co najwyżej kilka minut. Proces znakowania dla każdego zwierzęcia gospodarskiego tej samej rasy będzie przebiegał w identyczny sposób jak pozostałych, wcześniej oznakowanych sztuk. Różnice wystąpią jedynie w przypadku ich typu.

 

Tak więc inne znakowanie zwierząt będzie mieć miejsce w przypadku bydła, inne w przypadku trzody czy kóz. W przypadku pierwszym na obydwu małżowinach usznych weterynarz opole zakłada plastikowy identyfikator z numerem lub też elektroniczny. W przypadku świń sytuacja wygląda nieco inaczej, oznaczenie zwierzęcia następuje poprzez tatuaż..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Znakowanie zwierząt
Nick: